[cml_media_alt id='1839']P1030482[/cml_media_alt]Парафіяни столичного храму на честь святого князя Ярослава Мудрого звершили паломництво до храму колишнього с. Гусинці.

Прочани прибули на місце пізно увечері у неділю 28 червня. О 23.00 у храмі розпочалася утреня, після якої була відправлена Божественна літургія. Богослужіння звершили клірики храму святого князя Ярослава: священик Сергій Баршай (настоятель) та священик Василій Корнута. По завершенні Літургії було відправлено подячний молебень з нагоди Дня конституції України, який відзначався у неділю.
[cml_media_alt id='1847']P1030455[/cml_media_alt]Під час проповіді отець Сергій зазначив, що святий Ярослав Мудрий має пряме відношення до цього свята, оскільки він був укладачем Руської правди — основного державного Закону Київської Русі. А місце, де стояло колись це село, за словами священика, сьогодні свідчить про безумство людства, яке знищило сотні населених пунктів заради дешевої електроенергії. Разом з тим, цей мальовничий куточок Київщини говорить і про мудрість людей, які колись звели цей храм й тих, хто його відродив сьогодні, витягнувши з водяного полону.
[cml_media_alt id='1846']P1030407[/cml_media_alt]Після трапези (уже на ранок 29 червня) прочани піднялися на церковну дзвіницю та відвідали єдину сільську хату, не затоплену водосховищем.

Гусинці — колишнє село на Київщині, затоплене водами Канівського водосховища у 1971 році. Нині — урочище «Гусинці» на території Сошниківської сільської ради Бориспільського району Київської області.

Спасо-Преображенський храм був зведений у 1822 році коштом місцевого поміщика Гусинського. Храм будували самі селяни з цегли, виготовленої на місцевому заводі. Завдяки високій якості будівельних матеріалів, сумлінному ставленні будівельників до справи і гарячій молитві народу, рештки храму збереглися до нині, незважаючи на те, що майже 40 років храм простояв у воді.

Зараз храм відроджується зусиллями намісника Свято-Кирилівського монастиря архімандрита Варлаама (Озимока).