День пам’яті преподобного Прохора Лебідника, Печерського

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

23 лютого Православна Церква вшановує пам‘ять преподобного печерського чудотворця Прохора лебідника, мощі якого спочивають в ближніх печерах.


В монастирі преподобний віддавався подвигу відмови від вживання їжі і навіть звичайного хліба. Преподобний Прохор збирав траву лебеду, перетирав її руками, робив з неї хліб і тим харчувався. Побачивши терпіння святого, в такому великому утриманні, Господь перетворив гіркий хліб з лебеди на приємну насолоду. Преподобний Прохір запасався хлібом з лебеди на дуже довгий час, хліб не черствів і не пліснявів. Тому Святий отримав ім’я Прохор лебедник. В Свято-Троїцькому чоловічому монастирі м. Києва в цей день була відслужена урочиста Божественна Літургія, яку очолив намісник монастиря архімандрит Прохор (Костюченко) в співслужінні намісника Свято-Кирилівського чоловічого монастиря архімандрита Варлаама (Озимок) і духовенством Київської митрополії.
Архимандрит Варлаам привітав собрата архімандрита Прохора з Днем Тезоімеництва, і побажав процвітання обителі, та довголіття наміснику архімандриту Прохору.
Святими молитвами Прохора, печерського чудотворця, нехай Господь нас збереже від всякої напасті та недобрих обставин.

 

Адреса: 04080, вул. Кирилівська (Фрунзе), 103, м. Київ
Телефони: + 38 044 468 0212 (іконна лавка)

Email: 

© 2015-2021 СВЯТО-КИРИЛІВСЬКИЙ ЧОЛОВІЧИЙ МОНАСТИР