День пам’яті преподобного Прохора Лебідника, Печерського

Поделиться в facebook
Поделиться в twitter
Поделиться в telegram
Поделиться в whatsapp

23 лютого Православна Церква вшановує пам‘ять преподобного печерського чудотворця Прохора лебідника, мощі якого спочивають в ближніх печерах.


В монастирі преподобний віддавався подвигу відмови від вживання їжі і навіть звичайного хліба. Преподобний Прохор збирав траву лебеду, перетирав її руками, робив з неї хліб і тим харчувався. Побачивши терпіння святого, в такому великому утриманні, Господь перетворив гіркий хліб з лебеди на приємну насолоду. Преподобний Прохір запасався хлібом з лебеди на дуже довгий час, хліб не черствів і не пліснявів. Тому Святий отримав ім’я Прохор лебедник. В Свято-Троїцькому чоловічому монастирі м. Києва в цей день була відслужена урочиста Божественна Літургія, яку очолив намісник монастиря архімандрит Прохор (Костюченко) в співслужінні намісника Свято-Кирилівського чоловічого монастиря архімандрита Варлаама (Озимок) і духовенством Київської митрополії.
Архимандрит Варлаам привітав собрата архімандрита Прохора з Днем Тезоімеництва, і побажав процвітання обителі, та довголіття наміснику архімандриту Прохору.
Святими молитвами Прохора, печерського чудотворця, нехай Господь нас збереже від всякої напасті та недобрих обставин.

 

Адреса: 04080, вул. Кирилівська (Фрунзе), 103, м. Київ
Телефони: + 38 044 468 0212 (іконна лавка)

Email: 

© 2015-2021 СВЯТО-КИРИЛІВСЬКИЙ ЧОЛОВІЧИЙ МОНАСТИР