Храм святителя Василя Великого

Церква святителя Василя Великого на території психіатричної лікарні ім.Павлова діє з 1993 року в приміщенні, яке традиційно, але помилково вважали трапезною Кирилівського монастиря. Знаходиться біля Кирилівської церкви столиці.

Насправді ж, як з’ясувала Тетяна Килессо, первісне призначення будівлі, спорудженої в 1827 р за проєктом архітектора Йосипа Шарлеманя в стилі ампір, — пральня та сушильня Кирилівської лікарні. За радянських часів в «трапезній» був розміщений клуб для хворих. Церква заснована з ініціативи співробітників лікарні. Значна частина пастви — психічно хворі люди.

Засновник храму протоієрей Федір Шеремета був переконаний, що участь в релігійних службах позитивно впливає на їх стан. При церкві діє недільна школа, яку відвідує близько ста дітей. Надається допомога бездомним і бідним. Видається газета «Кирилиця».

У 2000 р поруч з церквою споруджено дзвіницю. 12 лютого 2016 року, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чин великого освячення та Божественну літургію в храмі святителя Василя Великого. Також Архіпастир звершив освячення пам’ятного хреста, який був встановлений на території обителі.

Література: Килессо Т. Кирилівский монастир.— К., 1999.— С.116—119;

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
Поделиться в telegram
Telegram
Поделиться в whatsapp
WhatsApp

Адреса: 04080, вул. Кирилівська (Фрунзе), 103, м. Київ
Телефони: + 38 044 468 0212 (іконна лавка)

Email: 

© 2015-2021 СВЯТО-КИРИЛІВСЬКИЙ ЧОЛОВІЧИЙ МОНАСТИР