Архієрейська служба у Свято-Кирилівському монастирі

[cml_media_alt id='1565']IMG_0933[/cml_media_alt]   03. 05. 2015-го року по благословенню Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України, у Св-Кирилівському чоловічому монастирі м.Києва святкову Божественну літургію звершив гість обителі та її  нещодавній настоятельЄпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон.

Напередодні в суботу ввечері у головному храмі обителі –  древньому соборі свт.Кирила, архієпископа Олександрійського, владика очолив святкову всенічну за участю її теперішнього намісника архімандрита Варлаама (Озимок) та братії монастиря. Вранці за Божественною літургією Владика після прочитання Євангелія виголосив проникливу проповідь до своїх колишіх прихожан, у котрій закликав їх до  вірності Христу та Його Святій Церкві. За подальшим звершенням Божественної літургії   Владика рукоположив у священний сан двох своїх вихованців, котрі у подальшому будуть проходити пастирське служіння у ввіреній владиці Пантелеімону Ровеньківській єпархії. За богослуженням  молився сонм духовенства, серед котрого особливо приємно відзначити архідиякона Києво-Печерської Лаври о. Матфея. По завершенні Божественнї літургії Архіпастир ще раз звернувся до усіх присутніх з вітальним словом, у котрому вже вкотре поділився зі всіма Пасхальною радістю, а також подякував нинішньому настоятелю монастиря архімандриту Варлааму (Озимок) за можливість помолитись у цій древній святині, а також за те, що він невтомно подвигом поста і молитви постійно докладає усіх зусиль для відродження обителі та утвердження у ній віри та благочестя  в серцях ввіреній йому Богом братії. Урочистості завершилися традиційним Хресним ходом з чином Панагії та святковою трапезою.

 

 

Епископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон (Василь Дмитрович Поворознюк)

 

[cml_media_alt id='1566']i-200x300[/cml_media_alt]

Статус:
Действующий
Дата рождения:
24.08.1973
Постриг совершен:
04.04.2003
в Ближних пещерах Киево-Печерской лавры

Места служения

с 2013-01-05 по текущий день
Ровеньковская епархия, Правящий архиерей

Биография

Єпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон (у миру — Поворознюк Василь Дмитрович), народився 24 серпня 1973 р. в с. Бубнівка Гайсинського району Вінницької області в селянській родині. Батько — Поворознюк Дмитро Васильович, 1950 р. н., працював в м. Ладижині Тростянецького району на заводі ЗБК; мати — Поворознюк Феодосія Трофимівна, 1940 р. н., працювала в Бубнівському радгоспі, зараз перебуває на заслуженому відпочинку.З 1980 по 1990 р. навчався в Бубнівській середній школі, де закінчив 11 класів.

Згідно з указом архієпископа Вінницького і Брацлавського Феодосія від 5 грудня 1991 р. ніс послух псаломника у Свято-Троїцькому храмі с. Бубнівка.

З 1991 по 1993 р. служив у лавах Збройних Сил України.

Після закінчення військової служби повернувся до виконання обов’язків псаломника при храмі с. Бубнівка.

У 1994 р. вступив до Київської духовної семінарії, яку закінчив у 1998 р.

З 1998 по 2002 р. навчався в Київській духовній академії, яку закінчив з ученим ступенем кандидата богослов’я, захистивши дисертацію по кафедрі “Історії Стародавньої Церкви і Православ’я на Русі” на тему “Церковно-суспільна і науково-богословська діяльність Київських митрополитів за Синодальної доби (XVIII ст.)”.

17 червня 2002 р. був зарахований до числа братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

11 липня того ж року намісником Лаври архієпископом Павлом (нині — митрополит Вишгородський і Чорнобильський) був пострижений в рясофор з ім’ям Филип, на честь святого апостола Филипа.

12 липня 2002 р. за Божественною літургією у день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла владикою намісником був рукоположений у сан диякона.

4 квітня 2003 р. в Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври архієпископом Павлом був пострижений в мантію з ім’ям Пантелеімон, на честь святого великомученика і цілителя Пантелеімона.

12 липня 2003 р. Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром рукоположений у сан ієромонаха.

14 березня 2004 р. нагороджений наперсним хрестом.

23 листопада 2004 р. зведений у сан ігумена.

З березня 2005 до червня 2007 р. ніс послух помічника благочинного Лаври. У цей же період представляв Лавру і вирішував справи монастиря в Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України, Державному комітеті у справах національностей і релігій, а також у Київській регіональній митниці.

28 серпня 2006 р. нагороджений хрестом з прикрасами. 11 червня 2007 р. священноархімандритом Києво-Печерської Лаври Блаженнішим Митрополитом Володимиром був призначений благочинним монастиря.

28 серпня 2007 р. зведений у сан архімандрита.

З нагоди 1020-річчя Хрещення Русі Блаженнішим Митрополитом Володимиром нагороджений ювілейною медаллю “1020 років Хрещення Київської Русі”.

8 вересня 2008 р. на засіданні Священного Синоду УПЦ архімандриту Пантелеімону визначено бути єпископом Васильківським.

9 серпня 2009 р. на засіданні Священного Синоду УПЦ (журнал №29) призначено Головою Синодального відділу УПЦ у справах сім ї.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира керуючого Київською Єпархією УПЦ та згідно рішення Священного Синоду УПЦ від 23 грудня 2010 р. (журнал №49) доручено управління Переяслав-Хмельницьким вікаріатством (Переяслав-Хмельницький, Бориспільський, Обухівський, Васильківський райони) Київської Єпархії.

14 червня 2011 р. рішенням Священного Синоду УПЦ (журнал №47) затверджено Намісником Свято-Кирилівського чоловічого монастиря в м.Києві.

Згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ від 5 січня 2013 року (Журнал №19), звільнений із посад вікарія Київської Митрополії УПЦ і намісника Кирилівського чоловічого монастиря, та призначений керуючим Ровеньківською єпархією з титулом «Ровеньківський і Свердловський».

 

 

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
Поделиться в telegram
Telegram
Поделиться в whatsapp
WhatsApp

Адреса: 04080, вул. Кирилівська (Фрунзе), 103, м. Київ
Телефони: + 38 044 468 0212 (іконна лавка)

Email: 

© 2015-2021 СВЯТО-КИРИЛІВСЬКИЙ ЧОЛОВІЧИЙ МОНАСТИР