DSC03107  19-го серпня поточного року в скиту Свято-Кирилівського монастиря в урочищі Гусинці у місцевому Преображенському храмі з нагоди престольного свята була відслужена святкова Божественна літургія, котру очолив намісник обителі архімандрит Варлаам (Озимок).

Вже традиційно у цей день з самого ранку до храму звідусіль почали прибувати  численні паломники, щоб вознести у «храмі на воді» свої молитви до Господа та освятити тут принесені плоди. Після читання Євангелія о.Варлаам звернувся до вірян зі словом проповіді. У ньому він зокрема зазначив, наскільки важливо в умовах сьогодення дбати про преображення власних душ. Адже це необхідна умова людського спасіння. Якщо не відбудеться преображення шляхом покаяння, молитви, добрих справ вже тут, у тимчасовому житті, його не відбудеться і у вічності. По завершенні літургії була прочитана молитва на освячення плодів, після чого священики традиційно звершили хресний хід довкола храму та окропили паломників з їх приношеннями святою водою. Після закінчення урочистостей усім присутнім на богослуженні вірянам була запропонована святкова трапеза.

Гусинці — колишнє село на Київщині, затоплене водами Канівського водосховища у 1971 році. Нині — урочище «Гусинці» на території Сошниківської сільської ради Бориспільського району Київської області.

Спасо-Преображенський храм був зведений у 1822 році коштом місцевого поміщика Гусинського. Храм будували самі селяни з цегли, виготовленої на місцевому заводі. Завдяки високій якості будівельних матеріалів, сумлінному ставленні будівельників до справи і гарячій молитві народу, рештки храму збереглися до нині,незважаючи на те, що майже 40 років храм простояв у воді.

Зараз храм відроджується зусиллями намісника Свято-Кирилівського монастиря архімандрита Варлаама (Озимока).

DSC03111DSC03109DSC03121DSC03127DSC03134DSC03138DSC03153